Yangın Eğitimi

Yangın Eğitimi

Yangın Eğitimi

Temel Yangın Eğitimi, yangın gibi aniden ortaya çıkabilecek durumlar sonrası doğru müdahale yöntemlerini öğrenmek, gerekli uygun ekipmanlarını kullanmak birçok insanın hayatını etkileyeceği için oldukça önemli bir konudur. Yangın eğitimi İstanbul gibi birçok ilde gerçekleştirilmektedir. Uzman eğitici kişilerin yer aldığı yetkili OSGB olarak bizde bu eğitimi kurumumuzca vermekteyiz. Temel Yangın Eğitimi konusu özellikle işyerleri için “İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik” ile personellerin eğitimi hakkında hususlar belirtilmiştir.  İş güvenliği konusuna da giren yangın olası risklerin değerlendirilmesini de ele almaktadır. Yönetmelikte belirtilen, işyerlerinde acil durum planlarının hazırlanması, ekiplerin kurulması gibi çalışmalar yangın eğitimi zorunluluğu içerisinde yer almaktadır. Doğal afet gibi acil müdahale gerektiren konularda iş güvenliği uzmanı kadar işyeri hekimliği de aktif rol oynamalı ve personelin bilinçlenmesi konusunda bilgi vermelidir.  İş hayatında olabilecek risklerden en önemlisi yangındır; bu yüzden bütün personelin bu eğitimi alması gerekir.

Temel Yangın Eğitimi

Yangın Eğitiminin Önemi

 

Temel Yangın Eğitimi, yangın olgusunu ele alarak; yangının çıkış nedenleri, yanmanın evreleri, yangın sınıfları, yangından korunma yöntemleri, acil durum sonrası yapılacaklar ve tahliye gibi konuları kapsamaktadır. Can kaybının en aza indirilmesi, olası risklerin önüne geçilmesi, yangın tüplerinin ulaşılabilir olması oldukça hayati konulardır. Bu yüzden eğitim konusu dikkatle uzman kadrolar eşliğinde verilmelidir. Eğitim temel düzeyde verilse de isteğe ve ihtiyaca göre, ilerleyen aşamada daha ileri bir düzeyde de yangın eğitimi verilebilir. Eğitim sonrası ekiplerin kurulması tahliye ekiplerinin oluşturulması mühimdir. Daha sonraki aşamada eğitim uygulamaya geçirilerek verilir. Eğitimde başarılı olan kişilere Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı yangın eğitimi sertifikası verilerek, olası durumlarda sorumluluk almaları ve bilinçli yönlendirmeler yapmaları beklenir. Sertifikalar tüm Türkiye’ de geçerlidir. Bütün özel kurumlar ve devlet kurumları bu belgeyi kabul etmektedir. İşyerinin tehlike sınıfı ve çalıştırdığı personel sayısına göre personel ilkyardım, yangınla mücadele ve kişilerin tahliyesi gibi önlem ve tedbirler ile ilgili eğitim alma zorunluluğu vardır. İşveren bu görevler için eğitimli ekiplerin oluşturulması konusunda başrol oynar. Belgelerle de bunu denetleme sırasında göstermelidir. Aksi takdirde yasal zorunlulukları yerine getirmediğinden dolayı çeşitli cezalar alabilir.

DEM Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Yangın Eğitimi  ile ilgili detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

25 Mayıs 2018

Races Tips For These days tutorial The exact 6-8 Very important Training to become Realized Just before Betting about Desired form of transport Speed!

To generate any kind of upcoming and likely second salary wagering regarding horses, these kinds of races strategies at present while fully understood and also adopted […]
25 Mayıs 2018

Sporting Tips Pertaining to Right now instant The particular Five Significant Training to become Realized Previously Bet at Pony Race!

One of the inquiries I receive asked over and over again is that: If you are techniques earn money, the reason why are you willing to […]
25 Mayıs 2018

Races Tips With regard to Now – The particular Half dozen Very important Training being Mastered Before Wagering regarding Mount Speed!

To help to make a potential future plus possible following cash flow betting regarding sinon, such races tips currently when ever known together with followed can […]

Referanslarımız

botaş-1-min
comfy-1-min
nalbantoglu-1-min
saral-2-min
tam-ambalaj-1-min
tempo-aksesuar-1-min