Email : info@demosgb.com Tel : 444 2 209
Dem OSGB Bir Demko Group kuruluşudur.
Email : info@demosgb.com Tel : 444 2 209
Dem OSGB Bir Demko Group kuruluşudur.

Osgb Ve İş Güvenliği

Osgb adı da verilen ortak sağlık güvenlik birimleri, işyerlerinde işçi sağlığı ve güvenliğinin korunması için alınan önlemler ve yapılacak rutin kontrol ve eğitimlerde işçilerin bilinçli hale gelmesini sağlayan bünyelerinde işyeri hekimi ve iş sağlığı güvenliği uzmanı bulunan kuruluşlardır. Bu kuruluşlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yayınladığı yönetmeliklere bağlı olarak yarı resmi kurumlar olarak çalışırlar. İş güvenliği ve işçi sağlığının sağlanması için uzmanları ile birlikte işletmelere gidip işçilerin çalışma şartlarını, kullandıkları ekipmanları, iş süresince güvenliği ve sağlığı tehlikeye atacak unsurları ve alınacak tedbirleri teknik bir inceleme olarak işverene ya da işletme yönetimine sunarlar.

İlk Yardım Eğitimi

İş sağlığı ve güvenliği, son dönemlerde artan iş kazaları ve işçi ölümlerinin önüne geçebilmek adına devlet eli ile zorunlu kılınan ve iş kayıpları konusunda önlemler alınmasını sağlayan bir çalışma dalıdır. Bir işletme sahibinin işletmesinde meydana gelen bir iş kazası, öncelikli olarak işçinin hayatında kalıcı izler ve sağlık problemleri yaratabilir ve bu hem yasal olarak hem de vicdanen önemi bulunan bir durumdur. İkincil olarak ise o işin gidişatını aksatacağından firmanın ticari olarak zarar etmesine sebep olacaktır. Bir iş yerinde yaşanan kazalar o iş yeri ya da işletme sahibi için aynı zamanda kaybedilen prestij demektir. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri işletmelerde risk analizini yaptıktan sonra bu riskleri ortadan kaldırmak için işyeri sahiplerinin etkili ve hızlı şekilde önlemler almasını beklerler. OSGB’ler de işçilere verilen yangın eğitimi gibi eğitimlerle her zaman tehlikeye hazırlıklı olmayı öğretirler. İlk yardım eğitimi ise tüm işçilerin alması gereken zorunlu bir eğitimdir.

OSGB Firmaları

Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri birçok il ve ilçede kurulmuşlardır. İş güvenliği konusunda hizmet alınmasının zorunlu olduğu bu kuruluşlara ulaşmak için İstanbul osgb firmaları için şehir rehberlerinden telefon numaraları ve adresleri bulunarak Dem Osgb firması ile iletişim kurulabilir. Firmaya e mail atarak iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile ilgili bilgi alabilir, firmanız için danışmanlık ücreti konusunda dem osgb’den fiyat teklifi sunmalarını isteyebilirsiniz.