Email : info@demosgb.com Tel : 444 2 209
Dem OSGB Bir Demko Group kuruluşudur.
Email : info@demosgb.com Tel : 444 2 209
Dem OSGB Bir Demko Group kuruluşudur.

İşyeri Hekimi Çalışma Saatleri

İşyeri Hekimi Çalışma Saatleri

İşyeri hekimi; OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) kapsamında yetkilendiriliş firmaların bünyesinde bulunan işyerinde çalışanların sağlık durumlarını incelenmekle görevli kişidir. İş güvenliği konusunda sorumlulukları olan işyeri hekimliği, 2012 tarihindeki 6331 sayılı İş Sağlığı Kanunu göz önüne alınarak yürürlüğe girmiştir. İşyerlerinde iş sağlığı ile ilgili zorunlu olan görevleri yapmakla yükümlü olan işyeri hekimi, tüm işyerlerinde bulundurulması gereken bir kişidir. İşyeri hekimi kimdir sorusunu yanıtladıktan sonra, sırada işyeri hekiminin görev ve sorumluluklarına değineceğiz.

İşyeri hekiminin görev ve sorumlulukları İş Sağlığı Kanunu çerçevesinde belirlenmiştir. Buna göre, işyeri hekimi; işyerlerinde iş güvenliği ve iş sağlığı konusunda tedbirler almak, meslek hastalıklarının önlenmek, çalışanların acil durumlardaki tedavi hizmetlerinin yürütmek, çalışanların sağlığı için koruyucu tedbirler almak ile sorumlu bir kişidir. Kısacası işyeri hekimi, işyerinde güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı tesis etmek ile görevlendirilmiş kişidir.

İşyeri Hekimi Çalışma Saatleri Nasıldır?

İşyeri hekiminin çalışma saatleri, bağlı olduğu işyerinin tehlike sınıfına ve işyerindeki çalışan sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kanuna göre işyeri hekimi çalışma saatleri dem osgb; çok tehlikeli işlerde ayda kişi başı 15 dakika, tehlikeli işlerde ayda kişi başı 10 dakika, az tehlikeli işlerde ise ayda kişi başı 5 dakika olarak belirlenmiştir. Fakat az çalışanı olan ve az tehlikesi bulunan işyerlerinde bu süre, yıl içerisinde belli aylara bölünerek de yapılabilmektedir.

Kaliteli OSGB Hizmetleri

İstanbul osgb yetkili firması olan Dem OSGB, İş Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda işletmenizde can ve mal kaybının önlenmesi için sizlere en iyi desteği vermektedir. Kadromuzda bulunan uzman ekip, iş sağlığı konusunda işyerinizde tespitler yaparak her türlü sorununuza çözüm odaklı yaklaşmaktadır. Yılların verdiği tecrübe ile bu sektörde adından sıkça söz ettiren İstanbul iş güvenliği uzmanı firmamız, kaliteli hizmet anlayışı ile sizlere hizmet vermektedir. Siz de işyeriniz için güvenilir ve kaliteli hizmet sunan, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda uzman bir firma arıyorsanız; Dem OSGB hizmetlerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.