Email : info@demosgb.com Tel : 444 2 209
Dem OSGB Bir Demko Group kuruluşudur.
Email : info@demosgb.com Tel : 444 2 209
Dem OSGB Bir Demko Group kuruluşudur.

İlk Yardım Eğitimi

İlk Yardım Eğitimleri

İlk Yardım Eğitimi

İlk yardım eğitimi yeni iş sağlığı ve güvenliği yasası ile işverenlerin işçilere vermesi gereken zorunlu bir eğitim kapsamına girmiştir. Bu eğitim herhangi bir iş kazası ya da yaralanma durumunda işçinin işyeri hekimi ya da dışarıdan çağırılan sağlık ekipleri gelene kadar hayatını kaybetmemesi için yapılan ilk müdahaledir. Bu eğitimler işletmelerde osgb adı verilen ve iş güvenliği yasasına ve yönetmeliklere göre işletmelerde iş sağlığı ve güvenliğinden sorumlu olan ortak sağlık güvenlik birimlerinin işidir.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Bu İşi Nasıl Yapar?

Ortak sağlık güvenlik birimleri bünyelerinde işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları bulunan özel kuruluşlardır. Bu kuruluşlar işletmelerdeki işçi ve iş güvenliği ile ilgili riskleri tespit edip işletmenin aldığı önlemleri takip ve teftiş yolu ile o işletmedeki olası iş ve işçi kazalarının maksimum derecede önüne geçmeyi hedeflerler. Osgb’ler bu işletmelere risk analizi hizmeti yanı sıra yangın eğitimi ve ilk yardım eğitimi gibi uygulamalı eğitimler de verirler. Bu eğitimler aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yayınlamış olduğu iş sağlığı ve güvenliği yasasında da yer almakta olan devletçe işletmelere, işçilere ve ortak sağlık güvenlik birimlerine uygulanması zorunlu kılınmış eğitimlerdir.

Eğitimlerin yapılma şekli ise genelde tatbikatlar ve pratik uygulamalar şeklinde olur. Yangın eğitimi için gerçek ve dolu yangın tüpleri kullanılarak işçilerin yangın anında ateşe nasıl müdahale etmeleri gerektiği gösterilmektedir. İlk yardım eğitimi ise sınıf eğitimi şeklinde bir rol model sistemi ile yapılır ve kalp masajı, suni teneffüs, kanamalara müdahale ve kırıklara acil müdahale gibi konuları içerir.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri

Osgb firmaları internet siteleri üzerinden firmaların e mail ve telefonlarına cevap vermekte firmada çalışan işçi sayısına ve yapılan işin ehemmiyetine göre risk durumlarını belirleyip işletmelere bu hizmet ile ilgili fiyat tekliflerini de sunmaktadırlar. Dem osgb firması işletmelere kaliteli hizmet veren uzman kadrosu ile firmalara gerekli eğitimleri veren bir İstanbul osgb firmasıdır. Dem ortak sağlık güvenlik birimi internet üzerinden e mail ya da çağrı merkezinden telefon yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.