Demko Osgb Avantajları

Demko Osgb Avantajları

Demko Osgb Avantajları

OSGB avantajları, hizmet alınan işletmeler için yarar sağlayacaktır.  Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olarak hayatlarımıza giren yani kısaca, OSGB, işyerinde iş güvenliği adına ortamın iyileştirilmesi adına sağlıklı bir iş ortamının kurulmasını amaçlamaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen bu birimler, İşyeri hekimliği hizmeti vererek iş ortamındaki sağlık durumlarından personelin sağlık kontrollerine kadar birçok konudan sorumludur.  Demko OSGB avantajı olarak yeterli deneyime sahip profesyonellerin firmanızla çalışma olanağına sahip olmanız yararınıza olacaktır. Günümüzde çoğu firma kendi içinde birim kurmak yerine OSGB’ lerden hizmet almayı tercih ediyor. İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Sağlık Personeli için ayrı bir departmanın kurulması gerekmektedir. Şirket içinde ayrı ayrı uzman seçimi de belirli bir profesyonellik gerektirecektir. OSGB olarak bu seçimi sizin adınıza yapıp hem zaman kazanmanızı hem de yeterli donanımda ve deneyimdeki uzman kişiyi firmanızda görevlendirebiliriz. Ayrıca personel istihdamı ekstra maliyetleri de gündeme getirebilir. Bu personelin sosyal ve güvenlik adına bütün işlemleri OSGB tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca ayrı personel çalıştırmanın maddi boyutları da söz konusudur. OSGB’ ler sözleşme dahilinde belirtilen ücret dışında –eğitimler hariç- herhangi bir ekstra ücret talep etmez ayrıca hizmet alma adına fatura kesildiğinde şirket olarak bu faturayı gider olarak kullanma avantajına da sahip olabilirsiniz.

OSGB Seçiminin Önemi İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği tarafından uyulması gereken mevzuatlar dikkatle incelenir ve güncel bilgilere uygun şekilde evraklar da dahil bazı eğitimleri de içeren konular tekrar yenilenebilir. Firmanın bütün bunları takip etmesine gerek yoktur. Sizin için OSGB, nelerin doğru yapılması konusunda yönlendirmeler yapacaktır. Bu durumda OSGB avantajları arasında yer almaktadır. Demko OSGB avantajları arasında gerekli evrak takibinin de tarafımızca sağlanmış olmasıdır. Eksik görülen, olası risk doğurabilecek konulara ilişkin evrakların hazırlanması, gereken defterlerin doldurulması ve raporların hazırlanması, firma adına açılan dosyada toplanmaktadır. Böylece evrak kargaşası içinde de kaybolmamış olursunuz. İSG-Katip sisteminden atamaların gerçekleştirilmesi ve bu atamaların personel sayısına göre zamanlarının güncellenmesi işlemi de birimimiz tarafından sağlanmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme sistemi olan İSG-Katip bakanlık kontrolündedir ve mevzuata olarak yapılmalıdır. Tehlike sınıfına göre; Çok tehlikeli, Tehlikeli, Az Tehlikeli sınıf işletmelere uygun uzmanın ve hekimin ataması işlemi tarafımızca sağlanır. Bu noktada işveren ile OSGB arasında mutlak iletişim de oldukça önemlidir. İşletmeye yeni giren personel mutlaka OSGB tarafına bildirilmelidir. Buna göre, hekim tarafından işe giriş raporunun hazırlanması ve sağlık kontrolünden geçilmesi gerekmektedir. Ayrıca yeni giriş yapan personele işletmenin tehlike sınıfına göre ve yaptığı işe uygun olarak alması gereken eğitimleri de almasını sağlamalıdır. Bütün bu kontroller birimizce sağlanmaktadır; Demko OSGB avantajları personelin kontrollerini de içermektedir. OSGB Avantajları arasında en önemlisi sağlıklı ve verimli çalışma ortamının sağlanmasıdır. İyi bir OSGB seçimi ortak bilinç ve farkındalık adına da bir işletmeye çok şey katabilmektedir.

Demko Osgb Avantajları

Günümüzde sayısı gittikçe artan OSGB’ lerde en dikkat çeken özellik deneyimleri olmalıdır. Deneyimli OSGB çalışanları ve uzmanları firma içi birçok düzenlemeye, riske ve farklı bakış açılarına sahip olabileceği için size ve firmanıza birçok şey katacaktır. Tek elden yürütülecek olan iş güvenliği faaliyetleri düzene girecek ve belirli bir disiplin oluşacaktır. Çalışma ahlakına özen gösteren ve şirket prensiplerine göre bir çalışma ortamına uyum sağlamak da oldukça kolay olacaktır. OSGB’nin kurumsal kimliğine de dikkat etmek gerekir. Gizlilik ilkesi ile hareket etmeli ve tarafsız gözlem yapıp bunları raporlayabilmelidir. Randevulu sistemde eğer hastalık ya da başka bir sebepten dolayı gelemeyen uzman veya hekim yerine başka bir görevlendirme yaparak işletmedeki aksamaların da önüne geçebilmelidir. Uyumlu çalışmak her zaman önemlidir; bu sebeple iletişim konusu gerek telefon gerek mail ya da yüz yüze yöntemlerle işveren, personel ile kopmayan bir iletişim kurmak son derece önemlidir. Bakanlık tarafından denetlenen işletmelerin eksikliklerinin olmaması, her şeyi eksiksiz yerine getirebilmesi adına da OSGB’ ye sorumluluklar düşmektedir. Aksi durumlarda işletme sahibi cezai yaptırımlar ile karşılaşılabilir. Bunun önüne geçebilmek için ortak çalışmalar, uygulamalar ve evrak takiplerinin titizlikle yapılması gereklidir.

DEM Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Demko OSGB Avantajları  ile ilgili detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

25 Mayıs 2018

Races Tips For These days tutorial The exact 6-8 Very important Training to become Realized Just before Betting about Desired form of transport Speed!

To generate any kind of upcoming and likely second salary wagering regarding horses, these kinds of races strategies at present while fully understood and also adopted […]
25 Mayıs 2018

Sporting Tips Pertaining to Right now instant The particular Five Significant Training to become Realized Previously Bet at Pony Race!

One of the inquiries I receive asked over and over again is that: If you are techniques earn money, the reason why are you willing to […]
25 Mayıs 2018

Races Tips With regard to Now – The particular Half dozen Very important Training being Mastered Before Wagering regarding Mount Speed!

To help to make a potential future plus possible following cash flow betting regarding sinon, such races tips currently when ever known together with followed can […]

Referanslarımız

botaş-1-min
comfy-1-min
nalbantoglu-1-min
saral-2-min
tam-ambalaj-1-min
tempo-aksesuar-1-min